Zadzwoń i umów się na wizytę

+48618125221 +48618662011

Kardiolog Suchy Las

Dzisiejszy tryb życia w głównej mierze związany ze stresem i ciągłym przemęczeniem niestety nie wpływa dobrze zarówno na zdrowie naszego serca, jak i układu krążenia. Tu wprost niezbędny okazuje się dobry kardiolog w Suchym Lesie.

Nasza przychodnia oferuje szeroki zakres diagnostyki i konsultacji kardiologicznych.

Nasze serce, to nie tylko jeden, konkretny mięsień, ale i cały układ krążenia w tym tętnice i żyły. Istnieje kilka podstawowych objawów, których nie należy lekceważyć takie jak: bóle (lub kłucie)  w klatce piersiowej, duszności, przyspieszone, powolne, lub nie wymiarowe bicie serca.

Do niepokojących objawów zaliczyć można także nadmierne pocenie się, lub zimne stopy, czy dłonie.

Choroby związane z sercem, czy układem krążenia to wady, które mogą być wrodzone, lub nabyte. To może być również miażdżyca, choroby osierdzia, choroby mięśnia sercowego, udary mózgu, choroby węzłów chłonnych, choroby reumatyczne, czy choroby zakrzepowo – zatorowe. Wielu pacjentów cierpi również na nowotwory serca.

Zazwyczaj podstawowym badaniem jest pomiar ciśnienia tętniczego. Jeśli widzimy, że jest ono niezgodne z przyjętymi normami, wówczas kardiolog może zlecić wykonanie EKG, lub echo serca. Jeśli chodzi o to drugie badanie, to pozwala ono przede wszystkim na dokładne sprawdzenie pracy poszczególnych partii mięśnia sercowego.

Dobrze wykonane badanie umożliwia szybkie i skuteczne leczenie.

A skoro o skutecznym leczeniu mowa, to bierzemy pod uwagę nie tylko farmakologie, ale doradztwo w zakresie odpowiedniego dla zdrowia pacjenta trybu życia.

Samo leczenie dostosowane jest przede wszystkim do wieku pacjenta. Bierzemy również pod uwagę takie czynniki zewnętrzne jak przewlekłe choroby (na przykład cukrzyca), czy nadwaga, a nawet otyłość. Te czynniki mają ogromny wpływ na funkcjonowanie pracy serca i układu krążenia.

Bo dobra konsultacja kardiologiczna w Suchym Lesie często nie tylko zapobiega rozwojowi określonych chorób, ale może przyczynić się do braku ich powstawania.

Naszym kardiologiem jest dr Alicja Komorowska- godziny przyjęć.

Cennik kardiolog

Wizyty realizujemy również w ramach współpracy z:
TU ZDROWIE

Comments are closed.